Mirziyoyev endi xokkey sportini rivojlantirmoqchi
Унга кўра, хоккей спорт тури бўйича терма жамоалар ва спорт клублари учун спорт захирасини яратиш, иқтидорли спортчиларни саралаш (селекция)нинг рақамлаштирилган тизимини жорий қилиш хоккей спорт турини ривожлантиришнинг асосий йўналишларидан бири этиб белгиланган. 2025 йилдан бошлаб ҳар йили:
— Хоккей sport тури бўйича халқаро ташкилотлар ва чет эллик мутахассислар иштирокида семинар-тренинглар, шунингдек, илмий-амалий анжуманлар ўтказиб борилади;
— "Спорт фаолияти (хоккей)" бакалавриат таълим йўналиши талабаларининг хоккей клублари sport базаларида амалиётини ташкил этиш чоралари кўрилади.
— Ўзбекистон хоккей федерацияси, хоккей sport тури бўйича sport клублари ва нодавлат sport таълим ташкилотлари учун фойда солиғи уч йил муддатга 50 фоизга камайтирилади.
— Ўзбекистон хоккей федерацияси, хоккей sport тури бўйича sport клублари ва нодавлат sport таълим ташкилотлари фаолиятини молиялаштириш учун юридик шахслар томонидан йўналтириладиган ҳомийлик хайриялари суммаси фойда солиғини ҳисоблашда солиқ солинадиган базадан чегириб ташланади.