Россияда 417 нафар мигрант ушланди. Улар орасида ўзбекистонликлар ҳам бор
Россиянинг Красноярск шаҳрида миграция қонунларини бузган чет эллик фуқароларга қарши рейд ўтказилди. Бу ҳақда Россия Тергов қўмитасининг Красноярск ўлкаси ва Хакасия Республикаси бўйича департаменти маълум қилди.
Қайд этилишича, рейд давомида 520 нафар киши полиция бўлимига олиб кетилган. Улардан 417 нафари чет эл фуқароси бўлган. Ушланганлар орасида Ўзбекистон, Озарбайжон, Тожикистон ва Қирғизистон фуқаролари бўлган.
"Ҳозирда юқоридаги шахсларга нисбатан маъмурий жавобгарлик бўйича қамоққа олиш масалалари кўриб чиқилмоқда. Шулардан етти нафари давлатдан чиқариб юборилиши мумкин", дейилади хабарда.
Унга кўра, миграция соҳасида 24 та маъмурий ҳуқуқбузарлик аниқланди. 50 нафар фуқарога ноқонуний миграцияни ташкил этиш айблови юклатилган.
"Рейд давомида Россия фуқаролигини олган, лекин вақтида ҳарбий рўйхатга турмаган 92 нафар фуқаро аниқланиб, уларга ҳарбий хизматга чақирув варақалари берилди", дейилади очиқланган маълумотларда.
17.09.2024, 12:10
Сергей Миронов: "Тил билмасликни баҳона қилиб давлатдан чиқариб юбориш — бу ҳақиқий фашизм"
Сергей Миронов Латвияда русийзабонларни чиқаришни “фашизм” деб атади. Россияда қонунбузар мигрантларни эса нафақат ўзи, балки бутун оиласи билан депортация қилиш тарафдори. Шунингдек, Миронов Россияга меҳнат мигрантлари фақат вахта усулида келиши, уларнинг оилалари эса мамлакатга киритилмаслиги лозимлигини билдирди.