Тошкентда мактаб ўқувчиси "самосуд" қилинди
Ижтимоий тармоқларда Тошкентдаги мактабларнинг бирида ўқитувчи ўқувчини калтаклагани тасвирланган видео тарқалди. Мазкур ҳолатда Тошкент шаҳар мактабгача ва мактаб таълими бошқармаси муносабат билдирди.
Қайд этилишича, ушбу ҳолат жорий йилнинг 23 сентябрь куни Тошкент шаҳар Чилонзор туманида жойлашган 188-сонли умумтаълим мактабида содир бўлган.
Мактабда ўқиётган 6-синф ўқувчиси рус тили дарсида ўқитувчисига гап қайтариб, у билан тортишиб қолган. Жанжал вақтида ўқитувчи ўқувчини қулоғидан чўзиб, ўтирган партасидан тортиб олиб чиққан ҳамда юзига тарсаки урган. Аммо ўқувчига шикаст етмаган.
Сўнг фарзандининг калтакланганини пайқаган ота-она ўғлига нисбатан қилинган "самасуд" юзасидан ҳуқуқ-тартибот идоралари ходимларига мурожаат қилган. Шунингдек, муносабатда мазкур ҳолат юзасидан ҳуқуқ-тартибот органлари томонидан суриштирув ишлари олиб борилаётгани маълум қилинган.
Аниқланишича, 188-сонли мактабда ўқувчини урган рус тили фани ўқитувчиси ҳали ишга қабул қилинмагани, юқоридаги воқеа эса унинг дастлабки иш кунида содир бўлган.