Тошкентда темир йўл ходимини поезд босиб кетди
Жорий йилнинг 5 октябрь куни Тошкент шаҳар Янги ҳаёт туманидан ўтувчи темир йўлда фуқарони поезд босиб кетди. Оқибатда мазкур шахс вафот этган. Бу ҳақда "Millar" дастурида маълум қилинди.
Унда қайд этилишича, воқеа фуқаронинг тепловозга юк машиналарини улаётган вақтида содир бўлган. У ушбу темирйўлда кондуктор лавозимида ишлаб келган.
Фуқаро иш вақтидаги эҳтиётсизлиги сабали темир йўл рейсларига йиқилиб тушган. Бунинг оқибатида эса ходимни поезднинг юк вагони босиб кетган.
"Воқеа жойида масъуллар ҳамда "Тез ёрдам" ходимлари чақирилган. Бироқ унга кўрсатилган биринчи ёрдамга қарамасдан, у вафот этган", дейилади репортажда.
Юқоридаги воқеадан сўнг темир йўл ҳудудида бахтсиз ҳодисаларни олдини олиш учун нималарга риоя қилиш кераклиги тўғрисида соҳа вакиллилари иштирокида профилактика ва тушунтириш ишлари олиб борилган.
Тошкент йўлларида тирбандликларни камайтириш бўйича сенатор сўрови юборилди
Сенатнинг Бюджет ва иқтисодий масалалар қўмитаси раиси Эркин Гадоев томонидан юборилган сенатор сўровида пойтахт йўлларида юзага келаётган тирбандликлар аҳолининг кундалик ҳаётига жиддий таъсир кўрсатаётганига эътибор қаратилган.
Хитой компанияси темир йўл соҳасини ривожлантиришдаги лойиҳаларда иштирок этмоқчи
Транспорт вазири ўринбосари Жасурбек Чориев Хитойнинг "Tianjin Rail Transit Group" компанияси бош директори ўринбосари Юнкан Ма билан музокаралар ўтказди.
Қозоғистонликлар Женнифер Лопес Тошкентдан Instagram саҳифасида пост қўйиб, Остана ҳақида гапирмаганидан норози
Дунё юлдузи Женнифер Лопеснинг август ойидаги Up ALL Night тури доирасида Арманистон, Қозоғистон ва Ўзбекистонда чиқиш қилди. У Тур давомида яна 19 та шаҳарга сафар қилган хонанданинг энг ёрқин ва ижтимоий тармоқларда фаол акс этган туташ нуқтаси Тошкент бўлди деб ёзмоқда Orda.kz нашри.