Тошкентда қурилиши битмаган бино аланга ичида қолди
Бугун, 26 февраль куни Тошкент шаҳри Чилонзор туманида қурилиши якунланмаган бинода ёнғин юз берди. Бу ҳақда пойтахт Фавқулодда вазиятлар бошқармаси ахборот хизмати хабар берди.
Қайд этилишича, ҳодиса соат 02:18 да Чилонзор туманининг "Тирсакобод" маҳалласи ҳудудида жойлашган, қурилиш олиб борилаётган бинода содир бўлган.
"Ҳозирда ёнғин сабаби ва зарар миқдори аниқланмоқда. Ҳодиса оқибатида тан жароҳати олган ва ҳалок бўлганлар йўқ", дейилади хабарда.
Эслатиб ўтамиз, бундан аввал шу мавзуга доир Бухоро вилоятида магистраль газ қувуридан газ сизиб чиқиши оқибатида ёнғин содир бўлгани ҳақида хабар берган эдик.
Тошкентдаги цехда чиққан ёнғин бир соатда ўчирилди
Бугун, 18 сентябрь куни Тошкент шаҳар Олмазор туманида жойлашган мебель ишлаб чиқариш корхоналарининг бирида ёнғин юзага келди. Бу ҳақда Тошкент шаҳар Фавқулодда вазиятлар бошқармаси ахборот хизмати маълум қилди.