Самарқандда 12 ёшли велосипедчини машина уриб кетди
Жорий йилнинг 23 сентябрь куни Самарқанд вилоятида "Tracker-2" автомашинаси ҳайдовчиси 12 ёшли болани уриб юборади. Бу ҳақда вилоят Ички ишлар бошқармаси ЖХХ Йўл ҳаракати хавфсизлиги хизмати ахборот хизмати маълум қилди
Samarqandda 12 yoshli velosipedchini mashina urib ketdi
Қайд этилишича, йўл-транспорт ҳодисаси Самарқанд шаҳар Афросиёб кўчасида соат 19:10 лар атрофида содир бўлган. Унда юқорида келтирилган кўча бўйлаб ҳаракатланиб келаётган "Tracker-2" русумли транспорт воситасининг ҳайдовчиси пиёдалар ўтиш жойидан ўтаётган 2012 йилда туғилган велосипед бошқарувчисини уриб юборган.
"Йўл-транспорт ҳодисаси оқибатида велосипед ҳайдовчиси тан жароҳати олиб, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмасига ётқизилган", дейилади хабарда.
Шунингдек, мазкур ҳолат юзасидан Самарқанд шаҳри бўйича ИИО ФМБ ЖХХ ЙҲХБ томонидан дастлабки суриштирув ишлари олиб борилаётгани қайд этилган.
Эслатиб ўтамиз, 1 сентябрь куни Самарқанд вилоятининг Самарқанд шаҳрида ВАЗ-2107 ҳамда "Spark" автомашиналари ўртасида содир бўлган йўл транспорт ҳодисаси оқибатида 14 ёшли қизнинг вафот этган эди.
Самарқандда автомобиль бошқарган 7-синф ўқувчиси ҳалок бўлди
Жорий йилнинг 16 октябрь куни Самарқанд вилоятида 7-синф ўқувчиси Жигули машинасини бошқариб, йўл-транспорт ҳодисаси содир этиши оқибатида ҳалок бўлди. Бу ҳақда вилоят Йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармасининг ахборот хизмати маълум қилди.
Самарқандда ҳам "авария" оқибатида фуқаро вафот этди
Самарқанд вилоятида юқори тезликда ҳаракатланган "Range Rover" машинаси у билан бир йўналишда ҳаракатланаётган ҳамда йўл четида тўхтаб турган автомобилларга бориб урилиши оқибатида ЙТҲ юз берди. Бу ҳақда вилоят ЙҲХБ ахборот хизмати хабар берди.
Самарқандда аёл ЙТҲ оқибатида ҳалок бўлди
Самарқанд вилояти Нарпай туманида юз берган йўл-транспорт ҳодисаси оқибатида пиёда ҳалок бўлган. Бу ҳақда вилоят ИИБ ЙҲХБ ахборот хизмати хабар берди.