Самарқанд вилояти Нарпай туманида юз берган йўл-транспорт ҳодисаси оқибатида пиёда ҳалок бўлган. Бу ҳақда вилоят ИИБ ЙҲХБ ахборот хизмати хабар берди.
Samarqandda ayol YTH oqibatida halok boʻldi
Унда айтилишича, ҳодиса 2024 йил 5 октябрь куни тунда юз берган. "Damas" машинаси Нарпай туманида йўлда ҳаракатланиб кетаётганда йўлнинг белгиланмаган жойидан югуриб чиққан аёлни уриб юборган. Оқибатда оғир тан жароҳатлари олган аёл туман шифохонасида вафот этган.
"Мен Самарқанд йўналишида кетаётгандим. Йўл четида 4-5 киши жанжаллашиб турган экан. Ёнига борганимда уларнинг ўртасидан бир аёл югуриб чиқиб, машинамга ўзини отиб юборди.
Машинамни йўл четида тўхтатдим. Аёлни кўтариб машинамга ортишди, шифохонага олиб бордим. Ярим соатдан сўнг унинг жони узилди", дейди ҳайдовчи йигит.
Бундан ташқари, лавҳада масъул раҳбарлар ва кенг жамоатчилик иштирокида мазкур ЙТҲ муҳокама қилинган ва одамлар ҳушёрликка чорлангани айтилади.
Жорий йилнинг 23 сентябрь куни Самарқанд вилоятида "Tracker-2" автомашинаси ҳайдовчиси 12 ёшли болани уриб юборади. Бу ҳақда вилоят Ички ишлар бошқармаси ЖХХ Йўл ҳаракати хавфсизлиги хизмати ахборот хизмати маълум қилди.