"Ezgulik" jamiyati xalqaro mukofot bilan taqdirlandi
Oʻzbekiston inson huquqlari "Ezgulik" jamiyati Fransiya Respublikasining "Ozodlik, tenglik, birodarlik" xalqaro mukofoti bilan taqdirlandi. Bu haqda tashkilot rahbari Abdurahmon Tashanov Facebook'dagi oʻzining sahifasida maʼlum qildi.
Milliy maslahat komissiyasi matbuot xizmatiga koʻra, Fransiya Respublikasining Inson huquqlari boʻyicha "Ozodlik, tenglik, birodarlik" mukofoti 1988 yilda CNCDH tashabbusi bilan yaratilgan
Ushbu mukofotning maqsadi butun dunyoda inson huquqlarini ilgari surish va himoya qilishda fuqarolik jamiyatining asosiy rolini tan olishdir.
Mazkur mukofot dunyoning 5 nafar fuqarolik jamiyati tashkilotiga beriladi. Bu galgi gʻoliblar orasida "Ezgulik" bilan birga Kamerundagi "Mandella" markazi, Gaitidagi
"Citizens" tashkiloti, Kolumbiyaning Ludirlena PEREZ CARVAJAL tashkiloti va Suriyadagi "Caesar" tashkilotlari bor.
Taqdimot marosimi shu yilning 10 dekabr — Inson huquqlari kunida Parijda oʻtkaziladi. Mukofot Fransiya Respublikasi Bosh vaziri tomonidan "Ezgulik" jamiyati rahbari Abdurahmon Tashanovga topshiriladi.