Qashqadaryoda 7 yoshli qiz oʻgay otasi tomonidan zoʻrlangani aytilmoqda
Ijtimoiy tarmoqda oʻziga nisbatan uyatsiz buzuq harakatlar qilinganini aytayotgan voyaga yetmagan qiz bilan bogʻliq video tarqaldi. Mazkur holat yuzasidan Bolalar ombudsmani izoh berdi.
Aniqlanishicha, 2024 yil 12 oktabr kuni Qarshi shahrida yashovchi J.D. (ayol) Qashqadaryo viloyati IIBga murojaat qilib,, turmush oʻrtogʻi (2021 yildan buyon u bilan birga yashab kelayotgan) B.Q. ayolning 2017 yilda tugʻilgan qiziga nisbatan jinsiy zoʻravonlik harakatlarini qilgani toʻgʻrisida xabar bergan.
Holat yuzasidan Qarshi shahar IIB FMB huzuridagi Tergov boʻlimi tergovga qadar tekshiruv boshlab, tergov harakatlarini olib borgan. Bolaga nisbatan tegishli sud-tibbiyot ekspertizasi tayinlangan.
"Mazkur holat boʻyicha Bolalar ombudsmani bola manfaatlari nuqtai nazaridan oʻz kuzatuvini davom ettirmoqda. Ish borishi yuzasidan qoʻshimcha tarzda maʼlumot beriladi", deyiladi xabarda.