Samarqandda avtomobil boshqargan 7-sinf oʻquvchisi halok boʻldi
Joriy yilning 16 oktabr kuni Samarqand viloyatida 7-sinf oʻquvchisi Jiguli mashinasini boshqarib, yoʻl-transport hodisasi sodir etishi oqibatida halok boʻldi. Bu haqda viloyat Yoʻl harakati xavfsizligi boshqarmasining axborot xizmati maʼlum qildi.
25.10.2024, 11:09
"Kun.uz" nashriga koʻra, YTH Bulungʻur tumani Oqtosh mahallasi hududidan oʻtuvchi 4R-238 avtomobil yoʻlida yuz bergan. Shu yoʻnalish boʻylab harakatlanib kelayotgan Jiguli mashinasi boshqaruvida boʻlgan 7-sinf oʻquvchisi mashina boshqaruvini yoʻqotgan.
Oʻquvchining mazkur ehtiyotsizligi oqibatida mashina yoʻl chetidagi ariqqa agʻdarilib ketgan. Buning ortidan bola ogʻir tan jarohati olib shifoxonaga yotqizilgan. Biroq u 17 oktabr kuni shifokorlarning muolajasiga qaramasdan shifoxonada vafot etgan.
"Yuqoridagi holat yuzasidan Bulungʻur tumani IIB tomonidan jinoyat ishi qoʻzgʻatilgan. Hozirda dastlabki surishtiruv harakatlari olib borilmoqda", deyiladi manbada.
Viloyat Yoʻl harakati xavfsizligi boshqarmasining axborot xizmati xabarida YHXB mutasaddilari yuqoridagi holatlarning oldini olish maqsadida Bulungʻur tumanidagi marhum oʻquvchi taʼlim oladigan maktabda ota-onalar va oʻquvchilar ishtirokida muhokama yigʻilishi oʻtkazgan.
Eslatib oʻtamiz, avvalroq Toshkent shahrida "Lacetti" avtomashinasi ikki nafar piyodani urib, yoʻl-transport hodisasini sodir etgandi. Ushbu YTH oqibatida uch kishi vafot etgan.