Samarqandda ham "avariya" oqibatida fuqaro vafot etdi
Samarqand viloyatida yuqori tezlikda harakatlangan "Range Rover" mashinasi u bilan bir yoʻnalishda harakatlanayotgan hamda yoʻl chetida toʻxtab turgan avtomobillarga borib urilishi oqibatida YTH yuz berdi. Bu haqda viloyat YHXB axborot xizmati xabar berdi
Bayon qilinishicha, voqea 10 oktabr kuni soat 01:00 larda Samarqand shahar "Zulfiya" mahallasi hududidan oʻtuvchi Buyuk Ipak yoʻli koʻchasida yuz bergan.
Unda haydovchi "Range Rover" rusumli avtomobilini Buyuk Ipak yoʻli koʻchasi boʻylab yuqori tezlikda haydab, eʼtiborsizligi oqibatida rul boshqaruvini yoʻqotgan. Shu jarayonda oʻzi bilan bir yoʻnalishda harakatlanib ketayotgan "Lacetti-optra" rusumli avtomobilining orqa tomonidan urib yuborgan.
Shunga qaramay u harakatdan toʻxtay olmay, shu yoʻnalishda yoʻl chetida toʻxtab turgan "Damas" rusumli avtomobilga borib urilgan. Oqibatda "Lacetti-optra" rusumli avtomobil haydovchisi olgan tan jarohatlari sabab shifoxonada vafot etgan.
Hozirda holat yuzasidan Samarqand shahri boʻyicha IIO FMB TB tomonidan jinoyat ishi qoʻzgʻatilib, dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.
Eslatib oʻtamiz, joriy yilning 7 oktybar kuni Qashqadaryo viloyati Gʻuzor tumanida "Mersedes-Benz" hamda "Lada" avtomobillarining toʻqnashib ketishi oqibatida ikki kishi halok boʻlgan edi.
Joriy yilning 16 oktabr kuni Samarqand viloyatida 7-sinf oʻquvchisi Jiguli mashinasini boshqarib, yoʻl-transport hodisasi sodir etishi oqibatida halok boʻldi. Bu haqda viloyat Yoʻl harakati xavfsizligi boshqarmasining axborot xizmati maʼlum qildi.
Samarqand viloyati Narpay tumanida yuz bergan yoʻl-transport hodisasi oqibatida piyoda halok boʻlgan. Bu haqda viloyat IIB YHXB axborot xizmati xabar berdi.
Joriy yilning 23 sentabr kuni Samarqand viloyatida "Tracker-2" avtomashinasi haydovchisi 12 yoshli bolani urib yuboradi. Bu haqda viloyat Ichki ishlar boshqarmasi JXX Yoʻl harakati xavfsizligi xizmati axborot xizmati maʼlum qildi.