Yangi haftada ham issiq ob-havo saqlanib qoladi
Joriy hafta Oʻzbekistonda havo odatdagidan yuqori haroratda boshlanishi kutilmoqda. Gidrometeorologiya xizmati agentligiga koʻra, hafta boshida havo biroz bulutli boʻladi, ammo yogʻingarchilik kutilmaydi. Harorat esa 45 darajagacha koʻtarilishi mumkin
Qoraqalpogʻiston Respublikasida havo biroz bulutli boʻladi, ammo vaqti-vaqti bilan oʻzgarib turadi. 29 iyulda baʼzi joylarda qisqa muddatli yomgʻir yogʻishi, momaqaldiroq boʻlishi mumkin. 30-31 iyulda yogʻingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, 29 iyulda baʼzi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda chang-toʻzonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 29 iyulda 20-25 daraja, 30-31 iyulda 18-23 daraja, kunduzi 29 iyulda 28-33 daraja, 30-31 iyulda 34-39 darajagacha koʻtariladi.
Xorazm viloyatida havo biroz bulutli boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, 29 iyulda baʼzi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda chang-toʻzonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 29 iyulda 20-25 daraja, 30-31 iyulda 18-23 daraja, kunduzi 29 iyulda 28-33 daraja, 30-31 iyulda 34-39 darajagacha koʻtariladi.
Buxoro hamda Navoiy viloyatlarida havo biroz bulutli boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, baʼzi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi, 29-30 iyulda ayrim joylarda baʼzida 20-23 m/s gacha kuchayishi, chang-toʻzonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 29-30 iyulda 25-30 daraja, 31 iyulda 22-37 daraja, kunduzi 29 iyulda 34-39 daraja, 30 iyulda 36-41 daraja, 31 iyulda 36-41 daraja boʻladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida havo biroz bulutli boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, 29-30 iyulda baʼzi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda baʼzida chang-toʻzonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 22-27 daraja, kunduzi 29 iyulda 36-41 daraja, 30-31 iyulda 34-39 daraja boʻladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo biroz bulutli boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, 29-30 iyulda baʼzi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda chang-toʻzonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 25-30 daraja, kunduzi 29 iyulda 38-43 daraja, baʼzi joylarda 45 darajagacha, 30-31 iyulda 36-41 daraja boʻladi.
Andijon, Namangan va Fargʻona viloyatlarida havo biroz bulutli boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi, 29-30 iyulda baʼzi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi. Harorat kechasi 22-27 daraja, kunduzi 29 iyulda 36-41 daraja, 30-31 iyulda 34-39 daraja boʻladi.
Respublikaning togʻli hududlarida havo biroz bulutli, baʼzi joylarda oʻzgaruvchan boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, baʼzi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi. Harorat kechasi 14-19 daraja, kunduzi 29-30 iyulda 27-32 daraja, 31 iyulda 24-39 darajagacha boʻladi.