Сирдарёда 13 ёшли бола одам ўлдириб қўйди
Жорий йилнинг 18 октябрь куни Сирдарё вилояти Боёвут туманида 23 ёшли эркакни вояга етмаган Ш.А. исмли ўғил бола пичоқ ёрдамида қасддан ўлдириб қўйди. Бу ҳақда PARADIGMA.UZ'га Бош прокуратура матбуот котиби Ҳаёт Шамсутдинов маълум қилиди.
Sirdaryoda 13 yoshli bola odam oʻldirib qoʻydi
Унга кўра, 2024 йил 18 октябрь куни Сирдарё вилояти Боёвут туманида яшаган 23 ёшли Ф.Ж. исмли эркакнинг мурдаси Гулистон шаҳар "Навбаҳор" маҳалласи ҳудудидаги каналнинг ташландиқ жойидан топилган.
Аниқланишича, вояга етмаган Ш.А. (ўғил бола) жорий йилнинг 18 октябрь куни "Дўстлик" ва "K-3" канали оралиғидаги ташландиқ жойдан ўтиб кетаётган вақтида узоқ қариндоши Ф.Ж. уни чақириб, қўлидаги пичоқ билан уни ўлдиришини сўраган.
Ш.А. буни рад қилганидан сўнг, Ф.Ж. вояга етмаган Ш.А.ни қўрқитганлиги боис вояга етмаган бола Ф.Ж.ни пичоқ билан қасддан ўлдирган.
"Марҳум Ф.Э. руҳий касалликлар диспансерида "параноид шизофрения эпизодик кечиши" ташхиси билан рўйхатда турган", дейди матбуот котиби.
Мазкур ҳолат юзасидан Сирдарё вилояти прокуратураси томонидан Жиноят кодексининг 97-моддаси 2-қисми "в" банди билан жиноят иши қўзғатилиб, дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.