Dam olish kunlari qanday ob-havoda oʻtishi aytildi
12–14 oktabr kunlari Oʻzbekiston boʻylab havo biroz bulutli boʻladi, ayrim hududlarda oz miqdorda yomgʻir yogʻishi mumkin. Bu haqda "Oʻzgidromet" axborot xizmati xabar berdi.
Qoraqalpogʻiston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo biroz bulutli boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 13 oktabrda 3-8 daraja iliq, 14-15 oktabrda 0-5 daraja iliq, Ustyurtda 2 daraja sovuq – 3 daraja iliq, kunduzi 10-15 daraja boʻladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo biroz bulutli boʻladi, 13 oktabrda baʼzi joylarda yomgʻir yogʻadi. 14-15 oktabrda yogʻingarchilik kutilmaydi. Gʻarbiy shamol yoʻnalishini oʻzgartirib, sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi  13 oktabrda 8-13 daraja, 14-15 oktabrda 5-10 daraja, kunduzi 13-14 oktabrda 17-22 daraja; 15 oktabrda 14-19 daraja; Navoiy viloyatining shimolida kechasi 13 oktabrda 3-8 daraja iliq, 14-15 oktabrda 0-5 daraja iliq, kunduzi 10-15 daraja boʻladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida havo biroz bulutli boʻladi, 13-14 oktabrda baʼzi joylarda yomgʻir yogʻadi. 15 oktabrda yogʻingarchilik kutilmaydi. Gʻarbiy shamol yoʻnalishini oʻzgartirib, sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, 13 oktabrda baʼzi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-toʻzonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat 13 oktabrda kechasi 10-15 daraja, kunduzi 17-22 daraja; 14 oktabrda kechasi 8-13 daraja, kunduzi 15-20 daraja; 15 oktabrda kechasi 8-13 daraja, kunduzi 13-18 daraja boʻladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo biroz bulutli boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi, faqat 14 oktabrda Qashqadaryo viloyatida baʼzi joylarda yomgʻir yogʻadi. Gʻarbiy shamol yoʻnalishini oʻzgartirib, sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, 13 oktabrda baʼzi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-toʻzonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat 13 oktabrda kechasi 13-18 daraja, kunduzi 22-27 daraja; 14-15 oktabrda kechasi 10-15 daraja, kunduzi 20-25 daraja boʻladi.
Andijon, Namangan va Fargʻona viloyatlarida havo biroz bulutli boʻladi, baʼzi joylarda yomgʻir yogʻadi. Shamol gʻarbdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 10-15 daraja, kunduzi 13 oktabrda 20-25 daraja, 14-15 oktabrda 15-20 daraja boʻladi.
Respublikaning togʻ oldi va togʻli hududlarida havo biroz bulutli boʻladi, baʼzi joylarda yomgʻir yogʻadi, ayrim joylarda kuchli yomgʻir yogʻishi, baland togʻli hududlarda qorga aylanishi mumkin. Shamol gʻarbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, 13-14 oktabrda baʼzi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat 13 oktabrda kechasi 5-10 daraja, kunduzi 10-15 daraja, 14 oktabrda kechasi  5-10 daraja, kunduzi 8-13 daraja, 15 oktabrda kechasi 0-5 daraja iliq, kunduzi 5-10 daraja boʻladi.