Shavkat Mirziyoyev "Crocus City Hall" dagi terakt haqida fikr bildirdi
Moskvadagi mudhish terakt oqibatida xalqaro vaziyat yanada jiddiy tus olmoqda — Shavkat Mirziyoyev
Prezident xalq deputatlari Toshkent shahri kengashi sessiyasida ogʻir xalqaro vaziyat haqida fikr bildirdi.
"Bunday murakkab sharoitda iqtisodiyotimizga, aholi daromadlariga salbiy taʼsirni kamaytirish eng muhim vazifalardan biri ekani taʼkidlandi. Buning uchun mahallaning iqtisodiy zaminini mustahkamlash, odamlar daromadini koʻpaytirish uchun mavjud imkoniyatlarni toʻliq ishga solish zarurligi qayd etildi", deyiladi prezident matbuot xizmati xabarida.
150 ming kishi daromadi yuqori mamlakatlarga yuborilishi moʻljallanmoqda
Prezident Shavkat Mirziyoyev huzurida mahallalarda bandlikni taʼminlash va mehnat migratsiyasini tartibli tashkil etish masalalari boʻyicha yigʻilish oʻtkazildi.
Oʻzbekiston va Tojikiston oʻzaro tovar ayirboshlash hajmini 2 milliard AQSh dollariga yetkazmoqchi
Oʻzbekiston va Tojikiston oʻzaro tovar ayirboshlash hajmini 2 milliard dollarga yetkazmoqchi. Bu haqda Dunyo axborot agentligi Oʻzbekiston prezidenti matbuot xizmatiga tayanib xabar berdi.
Birinchi manzil Forish tumanidagi “Basalt Uzbekistan” klasteri boʻldi.
Prezident Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Qozogʻiston Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev tashrif bilan mamlakatimizga keldi.Urganch xalqaro aeroportida oliy martabali mehmonni davlatimiz rahbari kutib oldi.
Oʻzbekiston yalpi ichki mahsuloti 2024-yilning birinchi choragida 6 foizdan ortiq oʻsganligi aytildi
Shavkat Mirziyoyev iqtisodiyot tarmoqlarini barqaror rivojlantirish va raqobatbardoshligini oshirish masalalariga bagʻishlangan yigʻilish oʻtkazdi.Davlatimiz rahbari ichki bozorda narxlar barqarorligini taʼminlash masalasiga alohida toʻxtalib, isteʼmol tovarlarini mahalliylashtirishni kengaytirish, korxonalarga ishlab chiqarish quvvatini oshirishda koʻmaklashish zarurligini taʼkidladi.