Ижтимоий тармоқларда Андижон вилояти Хўжаобод туманида истиқомат қилувчи бир гуруҳ вояга етмаган қизларнинг жанжаллашгани тасвирланган видео тарқалди. Мазкур ҳолатга Хўжаобод тумани ҳокимлиги расмий муносабат билдирди.
Andijonda voyaga yetmagan qizlar bir yigit ortidan janjallashdi
Қайд этилишича, воқеа жорий йилнинг 3 ноябрь куни  тармоқларда айланган. Аслида эса юқоридаги ҳолат 2 ноябрь куни соат 13:00 лар атрофида содир бўлган. Хўжаобод тумани "Мустақилликнинг 27 йиллиги" МФЙда яшовчи 16 ёшли қиз 54-сонли мактабда 8-синфда ўқийдиган синглиси дугонаси билан жанжаллашганини эшитиб, воқеа жойига борган.
Сўнг у тарафма-тараф бўлиб жанжаллашаётган қизларнинг ҳолатини ўзининг телефонига видеога олиб, Instagram’даги саҳифасига жойлаган. Мазкур видео ижтимоий тармоқ фойдаланувчилари томонидан муҳокамага айланганидан кейин ҳолат ИИБ томонидан ўрганилган.
Аниқланишича, дугоналарнинг жанжаллашишга сабаб бир йигит ортидан юзага келган. М.М. исмли қиз Instagram тармоғидаги саҳифаси орқали танишган йигити билан Р.И. исмли дугонаси гаплашиб кетган. Шунга кўра икки дугона Хўжаобод тумани "Мустақилликнинг 27 йиллиги" МФЙ ҳудудида кўришиб гаплашиб олмоқчи бўлишганида улар ёнида бошқа бир дугоналарини ҳам олиб келган ва муросага келишолмай уришиб кетган.
Ҳозирда Хўжаобод тумани ИИБ масъул ходимлари томонидан терговга қадар текширув ҳаракатлари олиб борилмоқда.