Бухородаги магистраль газ қувурида ёнғин чиқди
Бугун, 10 февраль куни Бухоро вилоятида "Бухоро – Урал" магистраль газ қувуридан газ сизиб чиқиши оқибатида ёнғин юзага келди. Бу ҳақда вилоят Фавқулодда вазиятлар бошқармаси ахборот хизмати хабар берди.
Buxorodagi magistral gaz quvurida yongʻin chiqdi
Қайд этилишича, ҳодиса соат 11:26 да “Гази” магистраль газ қувури бошқармасининг диаметри 1020 мм бўлган 26 кг босим остидаги қувурида кузатилган. "Бухоро – Урал" магистраль газ қувурининг ер остидан ўтган 106 километрида дастлаб газ сизиб чиққан, сўнг эса ёнғин юзага келган.
Ҳодиса юз берган жойда аҳоли яшамаган, у ерга энг яқин аҳоли яшаш пункти Ромитан тумани "Қизилработ" МФЙ бўлиб, бу ҳудуддан 40 км узоқликда жойлашган.
"Олиб борилган тезкор ҳаракатлар натижасида соат 11:30 да мурувватлар ёпилиб, қолдиқ газларни чиқиб кетиши кузатилган. Ҳозирда авария тўлиқ бартараф этилди", дейилади бошқарма хабарида.
Қўшимча қилинишича, воқеа жойига вилоят ФВБ, Ромитан тумани ФВБ бошлиғи 1 та ёнғин-қутқарув экипажи етиб борган. Ҳодиса оқибатида тан жароҳати олган ва ҳалок бўлганлар йўқ.