Бухородаги хонадонлардан бирида газ портлади
Кеча, 12 февраль куни Бухоро вилояти Ғиждувон туманидаги аҳоли хонадонидан бирида газ портлаши содир бўлди. Бу ҳақда вилоят Фавқулодда вазиятлар бошқармаси ахборот хизмати хабар берди.
Унга кўра, кечки пайт тахминан соат 22:00 ларда Ғиждувон тумани "Гулистон" МФЙдаги аҳоли хонадонида портлаш содир бўлганлиги ҳақида хабар келиб тушган.
"Фуқаронинг яшаш уйида газ сизиб чиққан ва ҳавода тўпланган. Шундан кейин чироқни ёқиш оқибатида ҳаво газ аралашмаси чақнаши содир бўлган", дейилади хабарда.
Қўшимча қилинишича, ҳодиса оқибатида ёнғин юзага келмаган, жабрланганлар ва ҳалок бўлганлар йўқ.
Воқеа жойига вилоят ФВБ ва Ғиждувон туман ИИБ масъул раҳбарлари ҳамда 2 та ёнғин-қутқарув экипажи етиб борган.
Гулистондаги портлашда ҳалок бўлганларнинг оилаларига моддий ёрдам берилади
Президент Шавкат Мирзиёев Гулистон шаҳрида содир бўлган бахтсиз ҳодиса оқибатида ҳалок бўлган фуқароларнинг оила аъзоларига ҳамдардлик билдирди ва уларга моддий ёрдам кўрсатиш зарурлигини таъкидлади. Эслатиб ўтамиз, 2 декабрь куни Гулистон шаҳридаги умумий овқатланиш шохобчаларидан бирида газ баллони портлаши натижасида 29 киши жароҳат олган, улардан 3 нафари ҳалок бўлган эди.