Buxorodagi xonadonlardan birida gaz portladi
Kecha, 12 fevral kuni Buxoro viloyati Gʻijduvon tumanidagi aholi xonadonidan birida gaz portlashi sodir boʻldi. Bu haqda viloyat Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi axborot xizmati xabar berdi.
Unga koʻra, kechki payt taxminan soat 22:00 larda Gʻijduvon tumani "Guliston" MFYdagi aholi xonadonida portlash sodir boʻlganligi haqida xabar kelib tushgan.
"Fuqaroning yashash uyida gaz sizib chiqqan va havoda toʻplangan. Shundan keyin chiroqni yoqish oqibatida havo gaz aralashmasi chaqnashi sodir boʻlgan", deyiladi xabarda.
Qoʻshimcha qilinishicha, hodisa oqibatida yongʻin yuzaga kelmagan, jabrlanganlar va halok boʻlganlar yoʻq.
Voqea joyiga viloyat FVB va Gʻijduvon tuman IIB masʼul rahbarlari hamda 2 ta yongʻin-qutqaruv ekipaji yetib borgan.
Gulistondagi portlashda halok boʻlganlarning oilalariga moddiy yordam beriladi
Prezident Shavkat Mirziyoyev Guliston shahrida sodir boʻlgan baxtsiz hodisa oqibatida halok boʻlgan fuqarolarning oila aʼzolariga hamdardlik bildirdi va ularga moddiy yordam koʻrsatish zarurligini taʼkidladi. Eslatib oʻtamiz, 2 dekabr kuni Guliston shahridagi umumiy ovqatlanish shoxobchalaridan birida gaz balloni portlashi natijasida 29 kishi jarohat olgan, ulardan 3 nafari halok boʻlgan edi.