Ҳафта ўртасида ҳарорат 30 даражагача кўтарилади
Жорий ҳафтанинг ўртасида, аниқроғи, 18-19 март кунлари Ўзбекистон бўйлаб ҳаво ҳарорати кескин кўтарилади, айрим ҳудудларда 30 даражагача қайд этилиши мумкин. Бу ҳақда "Ўзгидрмет" ахборот хизмати маълум қилиди.
Hafta oʻrtasida harorat 30 darajagacha koʻtariladi
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, 18-19 мартда баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 5-10 даража илиқ, кундузи 18 мартда 22-27 даража илиқ; 19 мартда 25-30 даража илиқ; 20 мартда 20-25 даража илиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 5-10 даража илиқ, кундузи 18 мартда 22-27 даража илиқ; 19-20 мартда 25-30 даража илиқ бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 5-10 даража илиқ, кундузи 18 мартда 20-25 даража илиқ; 19-20 мартда 22-27 даража илиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат 18 мартда кечаси 7-12 даража илиқ, кундузи 22-27 даража илиқ, 19-20 мартда кечаси 10-15 даража илиқ, кундузи 25-30 даража илиқ бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 5-10 даража илиқ, кундузи 18 мартда 20-25 даража илиқ; 19-20 мартда 22-27 даража илиқ бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража илиқ, кундузи 12-17 даража илиқ бўлади.
17.03.2025, 12:12
Янги ҳафта бошида сел-сув тошқинлари кузатилиши мумкин — "Ўзгидромет"
23-27 март кунлари Ўзбекистон бўйлаб булутли ҳамда ёмғирли об-ҳаво кузатилади. Бу ҳақда "Ўзгидромет" маълум қилиди.