Сурхондарё вилояти Қизириқ тумани ҳокими Анвар Орипов ўз аризасига кўра лавозимидан озод этилиб, унинг ўрнига маълум муддат вилоят ИИБга раҳбарлик қилган Шерхон Алламуротов ҳоким этиб тайинланди. Бу ҳақда вилоят ҳокимлиги матбуот хизмати хабар берди.
IIBdan chiqqan rahbar Qiziriq tumaniga hokim boʻldi
Қайд этилишича, кеча, 27 январь куни Қизириқ туманида Халқ депутатлари туман Кенгашининг навбатдан ташқари сессияси ўтказилган. Унда Сурхондарё вилояти ҳокими Улуғбек Қосимов иштирок этиб, Қизириқ туманини ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш борасида олиб борилаётган ишлар, эришилган натижалар ҳамда йўл қўйилган камчиликлар ҳақида гапирган.
Вилоят раҳбари шу вақтга қадар туман ҳокими вазифасида ишлаб келган Анвар Орипов ўз аризасига биноан лавозимидан озод этилганлигини билдириб,  Шерхон Йўллиевич Алламуротов номзодини Қизириқ тумани ҳокими этиб тайинлаш таклифини билдирган. Номзод депутатлар томонидан бир овоздан маъқулланган.
Шерхон Алламуротов 1986 йилда Жарқўрғон туманида туғилган. 2011 йилда Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги академиясини тамомлаган. Маълумоти бўйича мутахассислиги — ҳуқуқшунос. Подполковник ҳарбий унвонга эга.
Фаолияти давомида Ички ишлар органларида турли вазифаларда, хусусан, вилоят Ички ишлар бошқармасида бўлим бошлиғи, Жарқўрғон тумани ИИБ бошлиғи лавозимларида меҳнат қилган. Тайинловга қадар Ш. Алламуротов 2023 йилдан буён Қизириқ тумани Ички ишлар бўлими бошлиғи вазифасида фаолият юритиб келаётган эди.
Тошкентда ҳайдовчи бир неча кишини машинада босиб кетишга уринди
Ижтимоий тармоқларда Тошкент шаҳрида оқ рангдаги "Gentra" машинасининг ҳайдовчиси автомобилни бир гуруҳ одамларга қарата ҳайдагани тасвирланган видеолар тарқалди. Мазкур ҳолатга пойтахт ИИББ ЙҲХБ расмий изоҳ берди.
Сурхондарёда 18 ёшли йигит почасини ўлдириб қўйди
Сурхондарё вилоятида 18 ёшли йигит поччасини пичоқлаб ўлдириб қўйди. Бу ҳақда Бу ҳақда "Millar" дастурида маълум қилинди.
Андижонда вояга етмаган қизлар бир йигит ортидан жанжаллашди
Ижтимоий тармоқларда Андижон вилояти Хўжаобод туманида истиқомат қилувчи бир гуруҳ вояга етмаган қизларнинг жанжаллашгани тасвирланган видео тарқалди. Мазкур ҳолатга Хўжаобод тумани ҳокимлиги расмий муносабат билдирди.