Самарқандда йиғилиш давомида 7 киши қамоққа олинди
Самарқандда энергетика соҳасида коррупцияга қарши кураш бўйича йиғилишда 7 нафар соҳа ходими қамоққа олинди. Бу ҳақда Энергетика вазирлиги матбуот хизмати хабар берди.
Қайд этилишича, жорий йил 14 февраль куни Бош прокурор ўринбосари Ш. Аминов раҳбарлигида Самарқанд вилоятида энергетика соҳасида содир этилаётган коррупсион ҳолатлар ҳамда тизимни "коррупциясиз соҳа"га айлантириш бўйича танқидий йиғилиш ўтказилган.
Унда "Ҳудудий электр тармоқлари" ва "Ҳудудгазтаъминот" акциядорлик жамиятлари, Самарқанд вилояти ҳамда туманлар ва шаҳарлар филиаллари ходимлари, шунингдек, бошқа масъуллар иштирок этган.
Йиғилиш жараёнида таъминот корхоналарининг коррупсиявий жиноятларни содир қилганликда айбланган 7 нафар ходимига нисбатан қамоқ эҳтиёт чораси қўлланилган.
Шунингдек, йиғилиш сўнгида соҳадаги коррупсиявий ҳолатларнинг олдини олиш мақсадида таъминот корхоналари раҳбарларига соҳада кескин ўзгаришлар қилиш, ижро ва меҳнат интизомини қатъий таъминлаш, айниқса, ходимлар ўртасида профилактика чораларини янада кучайтириш бўйича топшириқлар берилган.
Самарқандда кутубхона ёниб кетди
Кеча, 14 март куни Самарқанд вилоятидаги кутубхоналардан бирида ёнғин юзага келди. Бу ҳақда вилоят Фавқулодда вазиятлар бошқармаси ахборот хизмати хабар берди.
Учтепадаги гаражлар тақдири: Уларни бузишга ким буйруқ берган?
Бугун, 3 март куни Тошкент шаҳар Учтепа тумани 11-мавзесидаги хусусий гаражлар суд томонидан чиқарилган қарорга қарамай, бир гуруҳ номаълум шахслар томонидан бузиб ташланди. Бу ҳақда PARADIGMA.UZ таҳририятига мазкур ҳудудда яшовчи аҳоли томонидан мурожаат келиб тушди.