Тошкент вилоятида "Spark" каналга тушиб кетди
Кеча, 22 сентябрь куни Тошкент вилояти "Spark" русумли автомашина ҳаракатланиб кетаётган вақтда "Зах" каналга тушиб кетди. Бу ҳақда Фавқулодда вазиятлар вазирлиги матбуот хизмати маълум қилди.
Toshkent viloyatida "Spark" kanalga tushib ketdi
Қайд этилишича, воқеа Тошкент вилояти Чирчиқ шаҳрида соат 20:40 атрофида содир бўлган. Унда "Мирзо Улуғбек" МФЙ ҳудуди бўйлаб ҳаракатланиб келаётган "Spark" русумли автомашина ҳудуддан оқиб ўтувчи "Зах" каналига тушиб кетган.
Чирчиқ шаҳар Фавқулодда вазиятлар бўлими қутқарувчилари манзилга етиб бориб, автомобилни каналдан чиқариб олган. Маълум бўлишича, машина ичида фақат ҳайдовчи бўлган ва у ўз ҳаракатлари билан қуруқликка чиқиб олган.
"Ҳодиса оқибатида вафот этган ва тан жароҳати олганлар йўқ", дейилади хабарда.
ФВВ фирибгарлардан огоҳ бўлишга чақирмоқда
Махсус кийим кийган шахслар ўзларини ФВВ ходимлари сифатида таништириб, аҳолидан гўёки ёнғин хавфсизлиги қоидаларини бузганликлари учун пул тўлашга мажбурлаётгани акс этган видеолар тарқалмоқда.