Navoiyda 10 nafar ichki ishlar xodimi lavozimidan chetlatildi
2025 yilning 10 oyi mobaynida ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan 93 ta turli salbiy holat aniqlangan. Mazkur holatlar natijasida 10 nafar xodim tizimdan chetlatilgan. Bunga xodimlarning nopokligi, bilimsizligi va fuqarolar bilan qoʻpol munosabatda boʻlgani sabab boʻlgan.
Bu haqda 16 dekabr kuni viloyat Ichki ishlar boshqarmasida oʻtkazilgan yigʻilishda maʼlum qilindi.
Yigʻilishda xizmat intizomiga rioya qilish, qonun buzilishlarining oldini olish va korrupsiyaga qarshi kurash masalalari muhokama qilindi. Qayd etilishicha, 2025 yilning 10 oyi davomida xodimlar tomonidan 93 ta salbiy holat aniqlangan.
Shuningdek, yana 13 nafar xodimga nisbatan xizmat tekshiruvi oʻtkazilishi belgilangan.
Maʼlumot uchun, 2024 yilda respublika boʻyicha 300 ga yaqin profilaktika inspektori ichki ishlar organlari safidan chetlatilgan. Bunga xodimlarning nopokligi, bilimsizligi va fuqarolar bilan qoʻpol munosabatda boʻlgani sabab boʻlgan.
Xovos tumanida hokim oʻrinbosari, Karmana tumanida hokim yordamchisi ushlandi
Sirdaryo viloyati Xovos tumani hokimi oʻrinbosari 10 ming AQSh dollari, Navoiy viloyati Karmana tumanida hokim yordamchisi 40 mln soʻm olgan vaqtida qoʻlga olindi.