• 1,8 milliard soʻmlik prekursorlar,
• 3,4 milliard soʻmlik flakon, qopqoq, quti va etiketkalar,
• 18 milliard soʻmlik 14 nomdagi ishlab chiqarish uskunalari,
• hamda 5,6 milliard soʻmlik 23 dona katta va kichik hajmdagi maxsus idishlar ashyoviy dalil sifatida rasmiylashtirib olindi.
Qoʻlbola dori vositalari turli viloyatlarga tarqatilgan
Tekshiruv jarayonida aniqlanishicha, qoʻlbola usulda tayyorlangan ushbu dorilar Fargʻona vodiysi, Toshkent shahri va boshqa viloyatlarga yetkazib berilgan.
Hozirda qalbaki dori vositalari boʻyicha ekspertiza tayinlanib, surishtiruv ishlari olib borilmoqda.
1 mlrd. soʻmlik tilla buyumni bojxona nazoratisiz olib oʻtmoqchi boʻlgan jinoyatchilarga hukm oʻqildi
2023-yilning 24-iyul kuni “Namangan–Toshkent” yoʻnalishida harakatlanayotgan “Kobalt” rusumli avtomashina “Namangan” YPX maskanida toʻxtatilib, koʻzdan kechirilgan. Natijada, unda yoʻlovchi sifatida ketayotgan, Namangan shahrida yashovchi, K.N.ning yonida 1 dona yarim tayyor zanjir holatidagi tilla taqinchoq borligi maʼlum boʻldi.
09.03.2024, 14:56
Davlat xavfsizlik xizmati (DXX) tomonidan davlat tuzilmalaridagi korrupsiya holatlariga qarshi kurash doirasida navbatdagi tezkor tadbir oʻtkazildi.
Toshkentda 33 yoshli erkak DXX guvohnomasini soxtalashtirib, oʻzini prezident administratsiyasi vakili sifatida koʻrsatib yurgani aniqlandi. Sud hukmi bilan u 3 yil 6 oy muddatga ozodlikdan mahrum etildi. Ayblanuvchi jinoyatlaridan jabr koʻrgan fuqarolardan IIOga xabar berishlari soʻraldi.