Saudiya Arabistonining yetakchi kompaniyalari rahbarlaridan iborat nufuzli delegatsiyaga boshchilik qilayotgan Xolid al-Falih bilan uchrashuvda "Yashil" energetika, qishloq xoʻjaligi, elektrotexnika, koʻchmas mulk, mamlakatimiz hududlarida infratuzilmani modernizatsiya qilish va boshqa ustuvor yoʻnalishlardagi loyiha va tashabbuslarni tez fursatda amalga oshirishga eʼtibor qaratildi.
Kuni kecha Toshkent shahrida oʻtgan Hukumatlararo komissiya va Ishbilarmonlar kengashining navbatdagi yigʻilishlarining samarali natijalari, ular doirasida yangi bitim va shartnomalar imzolangani yuksak baholandi.
Matbuot xizmati maʼlumotlariga koʻra, ikki davlat oʻrtasidagi qoʻshma loyihalar portfeli 27 milliard dollarga yetgan. Jumladan, "ACWA Power" kompaniyasi bilan energetika sohasida 15 milliard dollarlik qator yirik loyihalar amalga oshirilmoqda.
Yevropa uchun Oʻzbekistondagi inson huquqlari endi muhim emasmi?
05.06.2025, 16:22
Qirgʻizistonda guruch atrofida bahs: kontrabandami yoki eksport soʻrovi?