Toshkentda YTH ortidan "Matiz" agʻdarildi
Kecha, 3 noyabr kuni Toshkent shahrida ikkita mashina toʻqnashishi oqibatida yoʻl-transport hodisasi yuz berdi. Bu haqda Toshkent shahar IIBB YHXBB axborot xizmati maʼlum qildi.
04.11.2024, 09:12
Qayd etilishicha, YTH Sergeli tumani Mehrigiyo-Mirzo Tursunzoda koʻchalari chorrahasida sodir boʻlgan. Shu yoʻl boʻylab harakatlanib kelayotgan 23 yoshli "Spark" mashinasi haydovchisi 27 yoshli haydovchi boshqaruvida boʻlgan "Matiz" avtomashinasi bilan toʻqnashgan.
Mazkur hodisa oqibatida "Matiz" rusumli avtomashinaning ichida boʻlgan 2 nafar yoʻlovchi jarohatlangan va birinchi tibbiy yordam koʻrsatish maqsadida shifoxonaga olib ketilgan.
"Yuqoridagi holat yuzasidan Toshkent shahar IIBB YHXB masʼul xodimlari tomonidan surishtiruv ishlari olib borilmoqda", deyiladi xabarda.
Eslatib oʻtamiz, joriy yilning 22 oktabr kuni ertalab soat 06:20 larda Toshkent shahrida "Lacetti" avtomashinasi ikki nafar piyodani urib, yoʻl-transport hodisasini sodir etgan edi. Buning oqibatida mashina haydovchisi va piyodalar halok boʻlgan.