Президент администрацияси ҳузуридаги ОАВ учун контент тайёрлаш марказига директор тайинланди
Қобулжон Аҳмедов президент администрацияси ҳузуридаги Оммавий ахборот воситалари учун контент тайёрлаш маркази директори лавозимига тайинланди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрациясининг фармойиши билан Қобулжон Холиқович Аҳмедов Ўзбекистон Республикаси президенти администрацияси ҳузуридаги Оммавий ахборот воситалари учун контент тайёрлаш маркази директори лавозимига тайинланди.
Шунингдек, директорга иккита ўринбосар ҳам тайинланди. Жумладан,
Ҳусан Равшанович Солиҳов Ўзбекистон Республикаси президенти администрацияси ҳузуридаги Оммавий ахборот воситалари учун контент тайёрлаш маркази директори ўринбосари лавозимига;
Жаҳонгир Муҳаммадали ўғли Абдураҳмонов Ўзбекистон Республикаси президенти администрацияси ҳузуридаги Оммавий ахборот воситалари учун контент тайёрлаш маркази директори ўринбосари лавозимига тайинланди.
Қобулжон Аҳмедов бунгача "MY5" телеканалининг бош директори бўлган, тайинловга қадар МТРКнинг "Ёшлар" ижодий бирлашмаси директори лавозимини эгаллаб келган. Ҳусан Солиҳов – таниқли режиссёр, тайинловга қадар президент матбуот хизматининг медиа марказига раҳбарлик қилган. Жаҳонгир Абдураҳмонов тайинловга қадар президент матбуот хизматида бош консультант лавозимини эгаллаб келган, бундан аввал "UZREPORT" телеканалида шеф-муҳаррир бўлган.
Келгуси йил учун макроиқтисодий кўрсаткичлар ва давлат бюджети параметрлари муҳокама қилинди
Президент Шавкат Мирзиёев раҳбарлигида келгуси йил учун асосий макроиқтисодий кўрсаткичлар ва давлат бюджети параметрларига бағишланган йиғилиш бўлиб ўтди.