Унга кўра, 25, 26, 27 март кунлари иссиқлик тармоқларининг максимал ҳароратга чидамлилиги синовдан ўтказилади. Шу муносабат билан кўрсатилган саналарда қуйидаги манзилларда соат 9:00 дан 18:00 гача иссиқ сув таъминоти вақтинча тўхтатилади.
25 март куни Мирзо Улуғбек, Яшнобод, ва Юнусобод туманининг бир қисмида, 26 март куни Чилонзор ва Учтепа туманларида, 27 март куни Мирзо Улуғбек туманида иссиқ сув вақтинча ўчириб қўйилади.
Синовлар келаси иситиш мавсумига пухта тайёргарлик кўриш мақсадида ўтказилмоқда. Максимал ҳароратдаги синовлар давомида қувурларда шикастланишлар юз бериши, иссиқ сув йўллар ва тротуарларга чиқиб кетиши мумкин.
Бугун, 14 март куни Тошкент шаҳар Олмазор туманининг айрим ҳудудларида электр энергиясида вақтинчалик узилишлар кузатилади. Бу ҳақда "Тошкент шаҳар электр тармоқлари" МЧЖ ахборот хизмати хабар берди.
Бугун, 12 март куни маҳаллий вақт билан соат 6:16 да Тошкент вилояти ҳамда Тошкент шаҳрида ер силкиниши юз берди. Бу ҳақда Фавқулодда вазиятлар вазирлиги Сейсмопрогностик мониторинг Республика маркази хабар қилди.
Тошкентда тарихий бино олдидаги қурилиш тўхтатилди
Тошкент туманлараро иқтисодий суди Яккасарой тумани Юсуф Хос Ҳожиб кўчаси 28-уй манзилида олиб борилаётган қурилиш ишларини тўхтатгани маълум қилинди.
Қиш мавсумининг тугаши билан пойтахтда кўча-йўл тармоғини таъмирлаш ва реконструкция қилиш бўйича ишлар бошланмоқда. Бу ҳақда Тошкент шаҳар ҳокимлиги матбуот хизмати хабар берди.