Toshkentning qaysi manzillarida issiq suv vaqtincha to‘xtatilishi aytildi
25-27-mart kunlari poytaxt Toshkentning turli hududlarida issiq suv o‘chirib qo‘yiladi. Bu haqda "Veolia Energy Tashkent" axborot xizmati ma’lum qildi.
Unga ko‘ra, 25-, 26-, 27-mart kunlari issiqlik tarmoqlarining maksimal haroratga chidamliligi sinovdan o‘tkaziladi. Shu munosabat bilan ko‘rsatilgan sanalarda quyidagi manzillarda soat 9:00 dan 18:00 gacha issiq suv ta’minoti vaqtincha to‘xtatiladi.
25-mart kuni Mirzo Ulug‘bek, Yashnobod, va Yunusobod tumanining bir qismida, 26-mart kuni Chilonzor va Uchtepa tumanlarida, 27-mart kuni Mirzo Ulug‘bek tumanida issiq suv vaqtincha o‘chirib qo‘yiladi.
Sinovlar kelasi isitish mavsumiga puxta tayyorgarlik ko‘rish maqsadida o‘tkazilmoqda. Maksimal haroratdagi sinovlar davomida quvurlarda shikastlanishlar yuz berishi, issiq suv yo‘llar va trotuarlarga chiqib ketishi mumkin.
Toshkent shahridagi tungi klublardan birining oldida erkak va ayolga nisbatan kuch ishlatib, ulardan biriga og‘ir jarohat yetkazgan gumonlanuvchi Qozog‘istonda qo‘lga olindi. Bu haqda poytaxt IIBB axborot xizmati xabar berdi.
Bugun, 14 mart kuni Toshkent shahar Olmazor tumanining ayrim hududlarida elektr energiyasida vaqtinchalik uzilishlar kuzatiladi. Bu haqda "Toshkent shahar elektr tarmoqlari" MCHJ axborot xizmati xabar berdi.
Davlat xavfsizlik xizmati xodimlari tomonidan Toshkent shahrida yaroqlilik muddati o‘tgan katta miqdordagi mahsulotlar aniqlandi.
Bugun, 12 mart kuni mahalliy vaqt bilan soat 6:16 da Toshkent viloyati hamda Toshkent shahrida yer silkinishi yuz berdi. Bu haqda Favqulodda vaziyatlar vazirligi Seysmoprognostik monitoring Respublika markazi xabar qildi.
Toshkent tumanlararo iqtisodiy sudi Yakkasaroy tumani Yusuf Xos Hojib koʻchasi 28-uy manzilida olib borilayotgan qurilish ishlarini toʻxtatgani maʼlum qilindi.
Тошкентда йўлларни таъмирлаш мавсуми бошланди
Qish mavsumining tugashi bilan poytaxtda ko‘cha-yo‘l tarmog‘ini ta’mirlash va rekonstruksiya qilish bo‘yicha ishlar boshlanmoqda. Bu haqda Toshkent shahar hokimligi matbuot xizmati xabar berdi.