Bugun qaysi hududlarda yomgʻir yogʻishi aytildi
Bugun, 8 fevral kuni Oʻzbekiston boʻyicha havo biroz bulutli boʻladi, baʼzi joylarda yomgʻir yogʻadi. Xorazm va Buxoro viloyatlarida, Navoiy viloyatining choʻl hududlarida yomgʻir qorga aylanishi mumkin. Bu haqda "Oʻzgidromet" axborot xizmati xabar berdi.
08.02.2025, 09:50
Qoraqalpogʻiston Respublikasi va Fargʻona vodiysi viloyatlarida yogʻingarchilik kutilmaydi. Sharqiy shamol yoʻnalishini oʻzgartirib, gʻarbdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat 10-15 daraja iliq, shimolda 3 daraja sovuq – 2 daraja iliq boʻladi.
Toshkentda havo biroz bulutli boʻladi, biroz yomgʻir yogʻishi mumkin. Sharqiy shamol yoʻnalishini oʻzgartirib, gʻarbdan 3-8 m/s tezlikda esadi. Harorat 13-15 daraja iliq boʻladi.
Respublikaning togʻli hududlarida havo biroz bulutli boʻladi, baʼzi joylarda yogʻingarchilik (yomgʻir, qor), baʼzi joylarda kuchli boʻladi. Ayrim joylarga tuman tushishi mumkin. Sharqiy shamol yoʻnalishini oʻzgartirib, gʻarbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, baʼzi joylarda 15-20 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat 5-10 daraja iliq boʻladi.
Eslatib oʻtamiz, 8-12 fevral oraligʻida Toshkent va Namangan viloyatlarining togʻli hududlarida qor koʻchishi xavfi eʼlon qilingan edi.