Qashqadaryoda maktab oʻquvchisi oʻzini 16-qavatdan tashlab yubordi
Joriy yilning 7 fevral kuni Qashqadaryo viloyati Qarshi shahrida 11-sinfda oʻqiyotgan maktab oʻquvchisi 16-qavatdan oʻzini tashlab yuborishi oqibatida halok boʻldi. Bu haqda PARADIGMA.UZ'ga Bosh prokuratura matbuot kotibi Hayot Shamsutdinov maʼlum qildi.
Unga koʻra, 7 fevral kuni soat 09:35 larda Qarshi shahar IIO FMB navbatchilik qismiga oʻsmir yoshidagi qiz yuqori qavatdan oʻzini tashlab yuborgani haqida xabar kelib tushgan.
Aniqlanishicha, 2007 yilda tugʻilgan, shu paytga qadar Qarshi shahar "Naqshab" MFYda yashagan Z.Sh. ismlii qiz "Navo" mahallasi Mustaqillik koʻchasida joylashgan 16 qavatli 13-uyning tomidan oʻzini tashlab yuborgan va voqea joyida halok boʻlgan.
"Millar" dasturiga koʻra, qiz Qarshi shahridagi 12-umumiy oʻrta taʼlim maktabning 11-sinf oʻquvchisi boʻlgan. Bir necha kishi uni toʻxtatib qolishga uringan, biroq qiz oʻz joniga qasd qilgan.
Hodisa yuzasidan Qarshi shahar prokuraturasi tomonidan tergovga qadar tekshiruv harakatlari olib borilmoqda.
Toshkentda ayol ikki oʻgʻli va oʻzini koʻp qavatli uydan tashlab yubordi
Ayol shifoxonada vafot etgan. 1 va 3 yoshli bolalarning hayoti esa saqlab qolingan. Bosh prokuraturaga koʻra, voqeaga er-xotin oʻrtasidagi rashk tufayli kelib chiqqan kelishmovchilik sabab boʻlgan.
9-qavatdan sakrab oʻz joniga qasd qilmoqchi boʻlgan qizning hayotini saqlab qolindi
Qiz FVV xodimlari koʻmagida arqon orqali tomdagi xavfsiz joyga chiqarib olingan.