Toshkentda temir yoʻl xodimini poyezd bosib ketdi
Joriy yilning 5 oktabr kuni Toshkent shahar Yangi hayot tumanidan oʻtuvchi temir yoʻlda fuqaroni poyezd bosib ketdi. Oqibatda mazkur shaxs vafot etgan. Bu haqda "Millar" dasturida maʼlum qilindi.
09.10.2024, 14:55
Unda qayd etilishicha, voqea fuqaroning teplovozga yuk mashinalarini ulayotgan vaqtida sodir boʻlgan. U ushbu temiryoʻlda konduktor lavozimida ishlab kelgan.
Fuqaro ish vaqtidagi ehtiyotsizligi sabali temir yoʻl reyslariga yiqilib tushgan. Buning oqibatida esa xodimni poyezdning yuk vagoni bosib ketgan.
"Voqea joyida masʼullar hamda "Tez yordam" xodimlari chaqirilgan. Biroq unga koʻrsatilgan birinchi yordamga qaramasdan, u vafot etgan", deyiladi reportajda.
Yuqoridagi voqeadan soʻng temir yoʻl hududida baxtsiz hodisalarni oldini olish uchun nimalarga rioya qilish kerakligi toʻgʻrisida soha vakillilari ishtirokida profilaktika va tushuntirish ishlari olib borilgan.