Toshkentning to‘qqizta mahallasi "svet"dan uzib qo‘yildi
Bugun, 14 mart kuni Toshkent shahar Olmazor tumanining ayrim hududlarida elektr energiyasida vaqtinchalik uzilishlar kuzatiladi. Bu haqda "Toshkent shahar elektr tarmoqlari" MCHJ axborot xizmati xabar berdi.
Тошкентнинг тўққизта маҳалласи "свет"дан узиб қўйилди
Qayd etilishicha, Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 26-iyundagi 259-son qaroriga asosan Olmazor tumanining ayrim hududlarini elektr energiyasi bilan ta’minlovchi DOK podstansiyasida eskirgan elektr qurilmalarini zamonaviy elektr qurilmalarga almashtirish ishlarini xavfsiz olib borish hamda yuklamani teng taqsimlash maqsadida vaqti-vaqti bilan qisqa muddatli elektr ta’minotida uzilishlar kuzatiladi.
Shunga ko‘ra, bugun Olmazor tumanining "Ahil", "Elparvar", "Yangi Toshkent", "Gulzor", "Moyariq", "Ibrohim ota", "Islom ota", "Oltinsoy" hamda "Miskin" MFYlarining ayrim hududlarida soat 09:00 dan 17:00 gacha "svet" bo‘lmaydi.
"O‘z navbatida, yuqoridagi hududlarda ta’mirlash ishlari belgilangan vaqtdan avvalroq yakunlanishi mumkinligini bildirib o‘tamiz", deyiladi xabarda.
Shuningdek, "Toshkent shahar elektr tarmoqlari" MCHJ mazkur ta’mirlash ishlari tufayli elektr ta’minotidagi vaqtincha uzilishlar sababli yetkazilayotgan noqulayliklar uchun ushbu hududlarda yashovchi iste’molchilardan uzr so‘ragan.
“Kvartplata”ni kechiktirganlar elektr uchun toʻlov qila olmaydi
2026 yil 1 iyuldan boshlab koʻp kvartirali uy mulkdorlari har oyning 15-sanasiga qadar majburiy toʻlovlarni amalga oshirmasa, qarzdorlik bartaraf etilmaguncha elektr energiyasi uchun toʻlovlari qabul qilinmaydi.