Toshkentda maktab oʻquvchisi "samasud" qilindi
Qayd etilishicha, ushbu holat joriy yilning 23 sentabr kuni Toshkent shahar Chilonzor tumanida joylashgan 188-sonli umumtaʼlim maktabida sodir boʻlgan.
Maktabda oʻqiyotgan 6-sinf oʻquvchisi rus tili darsida oʻqituvchisiga gap qaytarib, u bilan tortishib qolgan. Janjal vaqtida oʻqituvchi oʻquvchini qulogʻidan choʻzib, oʻtirgan partasidan tortib olib chiqqan hamda yuziga tarsaki urgan. Ammo oʻquvchiga shikast yetmagan.
Soʻng farzandining kaltaklanganini payqagan ota-ona oʻgʻliga nisbatan qilingan "samasud" yuzasidan huquq-tartibot idoralari xodimlariga murojaat qilgan. Shuningdek, munosabatda mazkur holat yuzasidan huquq-tartibot organlari tomonidan surishtiruv ishlari olib borilayotgani maʼlum qilingan.
Aniqlanishicha, 188-sonli maktabda oʻquvchini urgan rus tili fani oʻqituvchisi hali ishga qabul qilinmagani, yuqoridagi voqea esa uning dastlabki ish kunida sodir boʻlgan.