Ички ишлар вазирлиги ШХББ жорий йил давомида нопок ходимларга нисбатан кўплаб тезкор тадбирлар ўтказганини маълум қилди.
Тошкент вилоятида Карантин тадбирларини таъминлаш гуруҳи ходими фуқарони келгусида истеъмолга яроқсиз гўшт маҳсулотларини олиб ўтишига кўз юмиш эвазига 500 АҚШ доллари олган вақтда ушланган.
Самарқандда Пастдарғом тумани ИИБ профилактика инспектори иш юритувидаги ҳужжатлар бўйича чора кўрмаслик эвазига фуқародан 800 АҚШ доллари олган ҳолда ушланган.
Наманган вилоятида Давлатобод тумани ИИБ патрул-пост хизмати ходими фуқарони автомашинасидан гиёҳвандлик моддаси аниқланганда чора кўрмаслик эвазига ундан умумий қиймати 11 миллион сўмлик тилла тақинчоқларни тамагирлик йўли билан олган ҳолда ушланган.
Мазкур ходимлар лавозимларидан бўшатилган, тўпланган ҳужжатлар эса прокуратура органларига юборилган.
Андижонда эркак хотинини ўлдириб қўйди
Жорий йилнинг 4 июль куни 1977 йилда Андижон шаҳрида туғилган фуқаро Д.А. 1982 йилда туғилган турмуш ўртоғи М.Д. билан Андижон шаҳри Ўрикзор маҳалласида келиб чиққан жанжал оқибатида аёлни бўйин қисмига хўжалик пичоғи билан уриб жароҳат етказиб, воқеа жойидан яширинган. Бу ҳақда Ички ишлар вазирлиги матбуот хизмати хабар қилди.
"Квадробер"ларнинг ота-оналари жаримага тортилади — ИИВ
Кўчада ҳайвон қиёфасини акс эттирувчи ниқобдан фойдаланган ҳолда ўша жонзотнинг хатти-ҳаракатларига тақлид қилган болаларнинг ота-оналари жарима тўлайди. Бу ҳақда Ички ишлар вазирлиги матбуот хизмати маълум қилди.