Сурхондарёда юз берган катта ЙТҲ оқибатида уч киши ҳалок бўлди
Кеча, 17 сентябрь куни Сурхондарё вилояти Сариосиё туманида "Nexia-2" ҳамда ВАЗ-2107 русумли транспорт воситаси тўқнашиши оқибатида уч нафар йўловчи вафот этди. Бу ҳақда вилоят ИИб ЖХХ ЙҲХБ ахборот хизмати маълум қилди
Қайд этилишича, автоҳалокат Сариосиё туманида жойлашган "Шабнам" МФЙ ҳудудидан ўтувчи М41 автомобиль йўлининг 1463 километрида содир бўлган. Унда "Денов-Сариосиё" йўналиши бўйлаб қарама-қарши ҳаракатланиб келаётган, ҳайдовчилик гувоҳномаси бўлмаган 20 ҳамда 19 ёшли ҳайдовчилар бошқарувида бўлган "Nexia-2" ҳамда ВАЗ-2107 машиналари тўқнашади.
"Автоҳалокат оқибатида ВАЗ 2107 русумли автомобиль салонида бўлган 3 нафар йўловчи (ҳайдовчининг синфдошлари) вафот этиб, иккала автотранспорт воситасидаги қолган йўловчилар тан жароҳати олиб туман Тиббиёт бирлашмасига ётқизилган", дейилади хабарда.
Шунингдек, юқоридаги ҳолат юзасидан Сариосиё туман ИИБ тергов гуруҳи томонидан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилаётгани билдирилган.
Эслатиб ўтамиз, жорий йилнинг 1 сентябрь куни Самарқанд вилояти Самарқанд туманида ВАЗ -2107 русумли транспорт воситаси қайрилиб олиш мумкин бўлмаган жойда қайрилиб, "Spark" автомобилининг йўлига чиқиб кетганди. Оқибатда ВАЗ -2107 русумли транспорт воситаси ҳайдовчисининг 13 ёшли қизи вафот этган эди
Тергов изоляторидан чиққан жасад: Узун туманидаги фуқаро ўлимига ким жавобгар?
Сурхондарё вилояти Узун тумани "Янгийўл" маҳалласида аёл ва унинг болалари ўлдириб кетилгани ортидан терговга жалб қилинган фуқаролардан бири тергов жараёнида вафот этди. Бу ҳақда PARADIGMA.UZ'га марҳумнинг оила аъзолари маълум қилди.
Ўзбекистонга ярим тоннадан ортиқ "гашиш" олиб кирмоқчи бўлганлар ушланди
Сурхондарёда супургилар дастасида яширилган 612 кг "гашиш" гиёҳвандлик воситасини олиб киришга уринганлар қўлга олинди. Бу ҳақда Божхона қўмитаси ахборот хизмати хабар берди.
ИИБдан чиққан раҳбар Қизириқ туманига ҳоким бўлди
Сурхондарё вилояти Қизириқ тумани ҳокими Анвар Орипов ўз аризасига кўра лавозимидан озод этилиб, унинг ўрнига маълум муддат вилоят ИИБга раҳбарлик қилган Шерхон Алламуротов ҳоким этиб тайинланди. Бу ҳақда вилоят ҳокимлиги матбуот хизмати хабар берди.
Сурхондарёда 18 ёшли йигит почасини ўлдириб қўйди
Сурхондарё вилоятида 18 ёшли йигит поччасини пичоқлаб ўлдириб қўйди. Бу ҳақда Бу ҳақда "Millar" дастурида маълум қилинди.
Сурхондарёда юк машинаси одамларни босиб кетди
Жорий йилнинг 7 октябрь куни Сурхондарё вилоятида ҳайдовчи юк машинасида йўл четида турган уч кишини уриб юбориб, воқеа жойидан қочиб кетди. Оқибатда фуқароларнинг икки нафари вафот этган. Бу ҳақда вилоят ЙҲХБ ахборот хизмати маълум қилди.
Сурхондарёда юздан ортиқ "ота" қидирувга берилди
Сурхондарё вилоятида 450 дан ортиқ алимент тўлашдан бўйин товлаб келаётган фуқаролар қидирувга берилгани маълум бўлди. Бу ҳақда Бош прокуратура матбуот хизмати хабар берди.