BMTda nutq soʻzlagan va Tramp bilan muzokara oʻtkazgan Shavkat Mirziyoyev yana kimlar bilan uchrashdi?
Shavkat Mirziyoyev BMT Bosh Assambleyasining 80-sessiyasi doirasida tashkilot Bosh kotibi va bir qator davlat rahbarlari bilan uchrashuvlar oʻtkazdi.
Prezident Shavkat Mirziyoyev Birlashgan Millatlar Tashkiloti Bosh Assambleyasining 80-sessiyasidagi nutq soʻzladi.
Soʻngra Oʻzbekiston prezidenti va AQSh prezidenti Donald Trampning muzokaralari boʻlib oʻtdi. Uchrashuv BMT bosh qarorgohida, tashkilot Bosh Assambleyasining 80-yubiley sessiyasi doirasida boʻlib oʻtdi.
Shavkat Mirziyoyev 23 sentabr kuni Nyu-York shahrida BMT Bosh Assambleyasining sessiyasi doirasida Koreya Respublikasi Prezidenti Li Chje Myon bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Prezident Shavkat Mirziyoyev BMTning oliy darajadagi haftaligi tadbirlarida ishtirok etish doirasida Albaniya Prezidenti Bayram Begay bilan muzokara oʻtkazdi.
Shavkat Mirziyoyev 23 sentabr kuni Nyu-York shahrida BMT Bosh Assambleyasining 80-sessiyasi doirasida tashkilot Bosh kotibi Antoniu Guterrish bilan uchrashuv oʻtkazdi.
BMT Bosh Assambleyasining yubiley sessiyasi doirasida Oʻzbekiston Respublikasi prezidenti Shavkat Mirziyoyev Iordaniya podshohi Abdulla II ibn al-Husayn bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Oʻzbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyev BMT Bosh Assambleyasining 80-yubiley sessiyasi doirasida Chexiya Respublikasi Prezidenti Petr Pavel bilan qisqa uchrashuv oʻtkazdi.