Ertaga harorat pasayib, ayrim hududlarda tumanli havo boʻladi
Ertaga, 15 oktabr kuni Oʻzbekistonning ayrim hududlariga tuman tushib, yomgʻir yogʻadi, ayrim hududlarda esa havo harorati 0 darajaga tushib ketadi. Bu haqda "Oʻzgidromet" axborot xizmati maʼlum qildi.
14.10.2024, 12:06
Toshkent shahrida havo biroz bulutli boʻladi, vaqti-vaqti bilan yomgʻir yogʻadi. Shamol gʻarbdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 8-10 daraja, kunduzi 13-15 daraja boʻladi.
Qoraqalpogʻiston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo biroz bulutli boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi. Baʼzi joylarga tuman tushishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 2 daraja sovuq – 3 daraja iliq, kunduzi 8-13 daraja boʻladi.
Buxoro hamda Navoiy viloyatlarida havo biroz bulutli boʻladi, kechasi va ertalab baʼzi joylarda yomgʻir yogʻishi, tuman tushishi mumkin. Kunduzi yogʻingarchilik kutilmaydi. Gʻarbiy shamol yoʻnalishini oʻzgartirib, sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja iliq, baʼzi joylarda 0-2 daraja sovuqqacha, kunduzi 11-16 daraja boʻladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax hamda Surxondaryo viloyatlarida havo biroz bulutli boʻladi, baʼzi joylarda yomgʻir yogʻadi. Shamol gʻarbdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 6-11 daraja, kunduzi 13-18 daraja boʻladi.
Qashqadaryo viloyatida havo biroz bulutli boʻladi, baʼzi joylarda yomgʻir yogʻadi. Shamol gʻarbdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 8-13 daraja, kunduzi 17-22 daraja boʻladi.
Surxondaryo viloyatida havo biroz bulutli boʻladi, ayrim joylarda yomgʻir yogʻishi mumkin. Shamol gʻarbdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 10-15 daraja, kunduzi 20-25 daraja boʻladi.
Andijon, Namangan hamda Fargʻona viloyatlarida havo biroz bulutli boʻladi, baʼzi joylarda yomgʻir yogʻadi. Shamol gʻarbdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 8-13 daraja, kunduzi 12-17 daraja boʻladi.
Togʻ oldi va togʻli hududlarda havo biroz bulutli boʻladi, baʼzi joylarda yomgʻir yogʻadi, ayrim joylarda kuchli yomgʻir yogʻishi mumkin, baland togʻli hududlarda yomgʻir qorga aylanadi. Baʼzi joylarga tuman tushishi mumkin. Shamol gʻarbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, baʼzi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi va kunduzi 2-7 daraja iliq boʻladi.
Bundan tashqari, 14-15 oktabrda Respublika boʻyicha baʼzi joylarda yomgʻir yogʻadi, togʻ oldi va togʻli hududlarda baʼzi joylarda kuchli yomgʻir yogʻishi mumkin, baland togʻlarda yomgʻir qorga aylanadi. 14-17 oktabr Respublika hududiga sovuq va nam havo massalari kirib kelishi davom etadi va bu kunlarda havo harorati kechalari 3-8 daraja iliqqacha, Respublika shimolida baʼzi joylarda 0-2 daraja sovuqqacha, kunduz kunlari 13-18 darajagacha asta-sekin pasayadi.