Saida Mirziyoyeva «Sehrlandiya: qahramonlik missiyasi» multfilmining premerasida farzandi bilan ishtirok etgani haqida oʻzining Facebook sahifasida maʼlum qildi.
Saida Mirziyoyeva bolani aldab boʻlmasligini, bolalar ekrandan koʻz uzmay tomosha qilgani esa ijodkorlar oʻz ishini chin dildan bajarganidan dalolat berishini taʼkidlagan.
Shuningdek, u Oʻzbekiston tarixida ilk bor 3D formatda ishlangan toʻliq metrajli animatsion film yaratilganini muhim qadam sifatida baholab, eng muhimi — bu qadam tashlanganini qayd etgan. Ona sifatida u bolalarning oʻz tilida, oʻz ruhiyatiga yaqin va zamonaviy multfilmlarni koʻrib ulgʻayishi juda muhim ekanini alohida taʼkidlagan.
Post soʻngida Saida Mirziyoyeva multfilm muallifi Jahongir Axmedov hamda butun ijodiy jamoaga chin dildan minnatdorlik bildirib, ularga kelgusida yanada katta yutuqlar tilagan.