Саида Мирзиёева «Sehrlandiya: qahramonlik missiyasi» мультфильмининг премьерасида фарзанди билан иштирок этгани ҳақида ўзининг Facebook саҳифасида маълум қилди.
Саида Мирзиёева болани алдаб бўлмаслигини, болалар экрандан кўз узмай томоша қилгани эса ижодкорлар ўз ишини чин дилдан бажарганидан далолат беришини таъкидлаган.
Шунингдек, у Ўзбекистон тарихида илк бор 3D форматда ишланган тўлиқ метражли анимацион фильм яратилганини муҳим қадам сифатида баҳолаб, энг муҳими — бу қадам ташланганини қайд этган. Она сифатида у болаларнинг ўз тилида, ўз руҳиятига яқин ва замонавий мультфильмларни кўриб улғайиши жуда муҳим эканини алоҳида таъкидлаган.
Пост сўнгида Саида Мирзиёева мультфильм муаллифи Жаҳонгир Ахмедов ҳамда бутун ижодий жамоага чин дилдан миннатдорлик билдириб, уларга келгусида янада катта ютуқлар тилаган.