Surxondaryoda YTH oqibatida toʻrt yigit halok boʻldi
Oltinsoy tumanida ichida 19 yoshdagi besh nafar yigit boʻlgan Gentra beton toʻsiqqa urildi. Oqibatda mashinadagi toʻrt yoʻlovchi vafot etdi.
3 iyul kuni Surxondaryo viloyati Oltinsoy tumanida sodir boʻlgan yoʻl-transport oqibatida 4 nafar yigit halok boʻlgan. Bu haqda Milliy telekanalida xabar berildi.
Maʼlum boʻlishicha, 2006 yilda tugʻilgan yigit haydovchilik guvohnomasiga ega boʻlmasdan 4 nafar sinfdoshi bilan Gentra avtomashinasini boshqargan.
Haydovchi rul boshqaruvini yoʻqotishi sababli yoʻl chetidagi beton toʻsiqqa kelib urilgan. Hodisa oqibatida faqat haydovchi omon qolgan. Avtomobil uning oʻziga tegishli boʻlmagan – avtomobil egasi mashinani unga yuvib kelishi uchun bergan.
«Tezlik kerak emas ekan. Avtomobilning egasi menga yuvib kelgin, deb bergandi. Baloni yorilib ketdimi, bilmay qoldim, rul oʻng tomonga tortib ketdi», – dedi haydovchi.
01.08.2025, 15:20
Mudhish YTH oqibatida yana 6 kishi vafot etgan. IIVning soʻnggi maʼlumotida 8 ta avtomobil ishtirok etgan YTHda 7 kishi voqea joyida halok boʻlgani, 9 kishi jarohatlangani va shundan 5 nafari tibbiyot muassasalariga yotqizilgani maʼlum qilingandi.
Yoʻl bezoriligi sodir etgan va mashinani mast holatda boshqargan shaxslar profilaktik hisobga olinadi
«Huquqbuzarliklar profilaktikasi toʻgʻrisida»gi qonunga oʻzgartirishlar kiritilmoqda.