Сурхондарёда ЙТҲ оқибатида тўрт йигит ҳалок бўлди
Олтинсой туманида ичида 19 ёшдаги беш нафар йигит бўлган Gentra бетон тўсиққа урилди. Оқибатда машинадаги тўрт йўловчи вафот этди.
3 июл куни Сурхондарё вилояти Олтинсой туманида содир бўлган йўл-транспорт оқибатида 4 нафар йигит ҳалок бўлган. Бу ҳақда Milliy телеканалида хабар берилди.
Маълум бўлишича, 2006 йилда туғилган йигит ҳайдовчилик гувоҳномасига эга бўлмасдан 4 нафар синфдоши билан Gentra автомашинасини бошқарган.
Ҳайдовчи рул бошқарувини йўқотиши сабабли йўл четидаги бетон тўсиққа келиб урилган. Ҳодиса оқибатида фақат ҳайдовчи омон қолган. Автомобил унинг ўзига тегишли бўлмаган – автомобил эгаси машинани унга ювиб келиши учун берган.
«Тезлик керак эмас экан. Автомобилнинг эгаси менга ювиб келгин, деб берганди. Балони ёрилиб кетдими, билмай қолдим, рул ўнг томонга тортиб кетди», – деди ҳайдовчи.
Ангрендаги ЙТҲда ҳалок бўлган сони 13 кишини ташкил этмоқда
Мудҳиш ЙТҲ оқибатида яна 6 киши вафот этган. ИИВнинг сўнгги маълумотида 8 та автомобил иштирок этган ЙТҲда 7 киши воқеа жойида ҳалок бўлгани, 9 киши жароҳатлангани ва шундан 5 нафари тиббиёт муассасаларига ётқизилгани маълум қилинганди.
Йўл безорилиги содир этган ва машинани маст ҳолатда бошқарган шахслар профилактик ҳисобга олинади
«Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси тўғрисида»ги қонунга ўзгартиришлар киритилмоқда.