Maʼlum qilinishicha, 2026 yil 15 fevral kuni soat taxminan 09:00 larda Toshkent shahrining Sergeli tumanidagi Qipchoq–Quruvchilar koʻchalari chorrahasida Lacetti hamda Leapmotor rusumli avtomobillar oʻrtasida toʻqnashuv sodir boʻlgan.
YTH oqibatida Lacetti avtomobili jiddiy texnik shikastlangan va ikkiga boʻlinib ketgan. Hodisa natijasida Lacetti haydovchisi hamda bekatda turgan bir nafar piyoda jarohat olgan. Ularga shifokorlar tomonidan birinchi tez tibbiy yordam koʻrsatilgan.
Hozirda mazkur holat yuzasidan Toshkent shahar IIBB YHXB masʼul xodimlari tomonidan surishtiruv ishlari olib borilmoqda.
YTH: Sergelida Nexia avtobus bekatiga urildi
25 sentabr kuni soat 15:00 larda Sergeli tumanida yoʻl-transport hodisasi sodir boʻldi.
300-maktabda oʻquvchilar oʻrtasidagi janjal yuzasidan rasmiy bayonot berildi
Ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan, Toshkent shahridagi 300-umumtaʼlim maktabi oʻquvchilari oʻrtasida sodir boʻlgan mojaroni aks ettirgan video boʻyicha Toshkent shahar Maktabgacha va maktab taʼlimi boshqarmasi axborot xizmati bayonot berdi.