Qayd etilishicha, joriy yilning 16-martga o‘tar kechasi “12” tungi klubi oldida ikki kishi — Akmal Shukurov va uning tanishi Xurshid A. o‘rtasida janjal kelib chiqqan va bu mushtlashuvga aylangan.
Boris Avakyan ularni ajratmoqchi bo‘lgan, ammo boshidan ikki marta zarba yeb, hushidan ketgan. U bosh suyagi jarohati, o‘ng yonoq terisining yirtilishi tashxisi bilan shifoxonaga yotqizilgan.
1995-yilda tug‘ilgan Akmal Shukurov tergovdan qochib yashiringanligi sababli unga nisbatan sirtdan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 277-moddasi (Bezorilik) va 104-moddasi (Qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish) bilan ayb e’lon qilinib, qamoqqa olish ehtiyot chorasi qo‘llanilgan.
Huquqni muhofaza qiluvchi organ xodimlari tomonidan olib borilgan tezkor tadbirlar natijasida A. Shukurov Qozog‘iston Respublikasida ushlanilgan. Hozirda uni Toshkent shahriga ekstraditsiya qilish choralari ko‘rilmoqda.