Сурхондарёда юк машинаси одамларни босиб кетди
Жорий йилнинг 7 октябрь куни Сурхондарё вилоятида ҳайдовчи юк машинасида йўл четида турган уч кишини уриб юбориб, воқеа жойидан қочиб кетди. Оқибатда фуқароларнинг икки нафари вафот этган. Бу ҳақда вилоят ЙҲХБ ахборот хизмати маълум қилди.
Қайд этилишича, "Captiva" автомашинаси ҳайдовчиси ва унинг икки нафар йўловчиси М-39 автомобиль йўлининг Бойсун тумани ҳудудидан ўтган қисмида йўл четида тўхтаб, машинага ёнилғи қуяётганда "Isuzu" юк машинаси уларни уриб юбориб,  воқеа жойидан қочиб кетган.
Юк машина уриши оқибатида "Captiva" ҳайдовчиси ва бир нафар йўловчи оғир тан жароҳати олган ва воқеа жойида ҳалок бўлган. Иккинчи йўловчи эса шифохонага ётқизилган.
"Масъуллар томонидан олиб борилган тезкор чоралар натижасида гумондор юк машинаси билан Сирдарё вилояти ҳудудида ҳаракатланаётгани маълум бўлган. Сўнг 56 ёшли ҳайдовчи тегишли тартибда ушланиб, Бойсун туман ИИБга олиб борилган", дейилади хабарда.
Иккита фуқаронинг ўлимига сабаб бўлган фуқарога нисбатан жиноят иши қўзғатилиб, гумондор процессуал тартибда қамоққа олинган.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ Қашқадарё вилоятида "Mersedes-Benz" ҳамда "Лабо" автомобилларининг тўқнашиб кетиши оқибатида ҳам икки киши ҳалок бўлгани ҳақида хабар берган эдик.