Bugun Oʻzbekistonning ayrim hududlarida qor yogʻadi
Bugun, 15 yanvar kuni Oʻzbekiston boʻyicha havo biroz bulutli boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi, faqat Qoraqalpogʻiston Respublikasi, Xorazm viloyatida baʼzi joylarda biroz yogʻingarchilik (yomgʻir, qor) boʻladi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat 8-13 daraja, shimolda 1-6 daraja iliq boʻladi. Bu haqda "Oʻzgidromet" axborot xizmati xabar berdi.
Toshkent shahrida havo biroz bulutli boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 3-8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-2 daraja iliq, kunduzi 8-10 daraja iliq boʻladi.
Qoraqalpogʻiston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo biroz bulutli boʻladi, baʼzi joylarda biroz yogʻingarchilik (yomgʻir, qor) boʻladi. Ayrim joylarga tuman tushishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 3-8 daraja sovuq, kunduzi 1-6 daraja iliq boʻladi.
Buxoro hamda Navoiy viloyatlarida havo biroz bulutli boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi. Ayrim joylarga tuman tushishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja sovuq, kunduzi 5-10 daraja iliq boʻladi.
Toshkent, Sirdaryo, Samarqand, Jizzax viloyatlarida havo biroz bulutli boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi. Ayrim joylarga tuman tushishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 2 daraja sovuq – 3 daraja iliq, kunduzi 6-11 daraja iliq boʻladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo biroz bulutli boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi. Baʼzi joylarga tuman tushishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja iliq, kunduzi 7-12 daraja iliq boʻladi.
Andijon, Namangan hamda Fargʻona viloyatlarida havo biroz bulutli boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi. Baʼzi joylarga tuman tushishi mumkin. Shamol sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja sovuq, kunduzi 6-11 daraja iliq boʻladi.
Respublikaning togʻli hududlarida havo biroz bulutli boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi. Baʼzi joylarga tuman tushishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja sovuq, kunduzi 5-10 daraja iliq boʻladi.
15.01.2025, 09:23
Joriy haftaning oʻrtasida, aniqrogʻi, 18-19 mart kunlari Oʻzbekiston boʻylab havo harorati keskin koʻtariladi, ayrim hududlarda 30 darajagacha qayd etilishi mumkin. Bu haqda "Oʻzgidrmet" axborot xizmati maʼlum qilidi.
Oʻzbekistonliklar dam olish kunlarini iliq havoda oʻtkazadi. Bu haqda "Oʻzgidromet" axborot xizmati xabar berdi.
Joriy hafta O‘zbekiston bo‘ylab quyoshli, iliq ob-havoda hukm suradi. Bu haqda "O‘zgidromet" axborot xizmati xabar berdi.
Joriy haftaning so‘nggi kunlari O‘zbekistonda havo bulutli bo‘lib, ko‘plab hududlarda  yog‘ingarchilik bilan o‘tishi, hatto ayrim joylarda qor yog‘ishi ma’lum qilindi. Bu haqda "O‘zgidromet" batafsil axborot berdi.