Buxoroda ayol qizining yuz-qoʻliga qizigan kapgirni bosdi
Ijtimoiy tarmoqlarda Buxoro viloyatida istiqomat qiluvchi ayol toʻqqiz yoshli qizining qoʻllari va yuz qismiga qizigan oshxona temir kapgirini bosib, farzandiga tan jarohati yetkazgani tasvirlangan video tarqalgan edi. Mazkur holat yuzasidan Bolalar ombudsmani rasmiy munosabat bildirdi
Buxoroda ayol qizining yuz-qoʻliga ataylab qizigan kapgirni bosdi
Qayd etilishicha, ushbu holat viloyatning Shofirkon tumanida sodir boʻlgan. Mazkur tumanda istiqomat qiluvchi ayol shu yilning 25 oktabr kuni 2015 yilda tugʻilgan qizi B.A.ning qoʻllari va yuz qismiga qizigan oshxona temir kapgirini bosib, unga tan jarohati yetkazgan.
Soʻng holat Bolalar ombudsmani tomonidan oʻrganilib, voyaga yetmagan qizga nisbatan sudga oid tibbiy ekspertiza tayinlangan.
"Hozirda B.A. tuman tibbiyot birlashmasiga yotqizilib, unga shifokorlar tomonidan zaruriy tibbiy xizmat koʻrsatilmoqda", deyiladi ombudsman izohida.
Bundan tashqari, yuqidagi holat yuzasidan Shofirkon tuman IIB tomonidan M.J.ga nisbatan Jinoyat kodeksining 126 (1)-moddasi 3-qismi (Oilaviy maishiy, zoʻravonlik) bilan jinoyat ishi qoʻzgʻatilgan.