Интер муддатидан олдин А Сериа ғолиблигини қўлга киритди
Италия А Сериасида Милан дербиси бўлиб ўтди. Унда 33-тур доирасида Интер ҳамшаҳри Милан билан ўйин ўтказди ва 2:1 ҳисобида ғалабага эришди. Интер ғалаба билан бирга муддатидан олдин 86 очко билан 20 карра А Сериа чемпионлигини қўлга киритди. Ҳозирда Интер ва Милан ўртасидаги фарқ 17 очкони ташкил этади.
Шаҳарнинг бошқа жамоаси миланликлар 69 очко билан 2-ўринда туришибди. Кучли учликни  Туриннинг Ювентус жамоаси 64 очко билан  банд этиб турибди. Кумуш медаллар учун бу икки кулуб курашади. Ўтган мавсумда ғолибликни 49 очко билан 8-ўринда бораётган Наполи қўлга киритган эди.
АҚШ сиёсатига норозилик билдирган 17 мингга яқин мухлис ЖЧ–2026 чипталарини бекор қилди
2026 йил футбол бўйича Жаҳон чемпионати арафасида минглаб мухлислар аввал харид қилинган чипталаридан воз кечмоқда.
Фабио Каннаваро: “Умид қиламанки, қуръа натижалари ўзбекистонликларни хурсанд қилади”
Ўзбекистон миллий терма жамоаси бош мураббийи Фабио Каннаваро 2026 йилги Жаҳон чемпионати гуруҳ босқичи учун қуръа ташлаш маросими олдидан ўз фикрлари билан бўлишди. Маълумот учун, тарихда илк бор 48 та жамоа иштирок этадиган мундиал қуръаси 5 декабр куни соат 22:00 да бўлиб ўтади.
Расман: Исломбек Исмоилов — «Нефтчи»нинг бош мураббийи
Ўзбекистон U-17 терма жамоасини бошқариб Осиё чемпионати ғолиби ва Қатардаги ўсмирлар ўртасидаги Жаҳон чемпионатида жамоани 1/8 финалга олиб чиққан Исломбек Исмоилов Фарғонанинг «Нефтчи» клуби бош мураббийи этиб тайинланди. Маълумотга кўра, 33 ёшли мутахассис жамоадан кетган қирғизистонлик Виталий Левченко ўрнини эгаллади.
Темур Кападзе Индонезия терма жамоаси бош мураббийи этиб тайинланди
Индонезия футбол ассоциацияси (PSSI) маълум қилишича, ўзбекистонлик мураббий Темур Кападзе расман Индонезия миллий терма жамоаси бош мураббийи лавозимига тайинланди.
«Нефтчи» ҳақидаги баёноти учун Бердиевга нисбатан текширув бошланди
Ўзбекистон футбол ассоциацияси «Насаф» клуби бош мураббийи Рўзиқул Бердиевнинг Олмалиқдаги учрашувдан кейинги матбуот анжуманида билдирган фикрлари юзасидан расмий суриштирув ўтказишини маълум қилди.