Inter muddatidan oldin A Seria gʻolibligini qoʻlga kiritdi
Italiya A Seriasida Milan derbisi boʻlib oʻtdi. Unda 33-tur doirasida Inter hamshahri Milan bilan oʻyin oʻtkazdi va 2:1 hisobida gʻalabaga erishdi. Inter gʻalaba bilan birga muddatidan oldin 86 ochko bilan 20 karra A Seria chempionligini qoʻlga kiritdi. Hozirda Inter va Milan oʻrtasidagi farq 17 ochkoni tashkil etadi.
Shaharning boshqa jamoasi Milanliklar 69 ochko bilan 2-oʻrinda turishibdi. Kuchli uchlikni  Turinning Yuventus jamoasi 64 ochko bilan  band etib turibdi. Kumush medallar uchun bu ikki kulub kurashadi. Oʻtgan mavsumda gʻoliblikni 49 ochko bilan 8-oʻrinda borayotgan Napoli qoʻlga kiritgan edi.
Niderlandiyaning Veyk-an-Zeye shahrida shaxmat boʻyicha 2026 yilgi Tata Steel Chess turniri yakunlanmoqda. Musobaqaning umumiy sovrin jamgʻarmasi 1,2 million AQSh dollarini tashkil etadi.
AQSh siyosatiga norozilik bildigan 17 mingga yaqin muxlis JCh–2026 chiptalarini bekor qildi
2026 yil futbol boʻyicha Jahon chempionati arafasida minglab muxlislar avval xarid qilingan chiptalaridan voz kechmoqda.
Fabio Kannavaro: “Umid qilamanki, qurʼa natijalari oʻzbekistonliklarni xursand qiladi”
Oʻzbekiston milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Fabio Kannavaro 2026 yilgi Jahon chempionati guruh bosqichi uchun qurʼa tashlash marosimi oldidan oʻz fikrlari bilan boʻlishdi.
Rasman: Islombek Ismoilov — «Neftchi»ning bosh murabbiyi
Oʻzbekiston U-17 terma jamoasini boshqarib Osiyo chempionati gʻolibi va Qatardagi oʻsmirlar oʻrtasidagi Jahon chempionatida jamoani 1/8 finalga olib chiqqan Islombek Ismoilov Fargʻonaning «Neftchi» klubi bosh murabbiyi etib tayinlandi. Maʼlumotga koʻra, 33 yoshli mutaxassis jamoadan ketgan qirgʻizistonlik Vitaliy Levchenko oʻrnini egalladi.
Temur Kapadze Indoneziya terma jamoasi bosh murabbiyi etib tayinlandi
Indoneziya futbol assotsiatsiyasi (PSSI) maʼlum qilishicha, oʻzbekistonlik murabbiy Temur Kapadze rasman Indoneziya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi lavozimiga tayinlandi.
«Neftchi» haqidagi bayonoti uchun Berdiyevga nisbatan tekshiruv boshlandi
Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasi «Nasaf» klubi bosh murabbiyi Roʻziqul Berdiyevning Olmaliqdagi uchrashuvdan keyingi matbuot anjumanida bildirgan fikrlari yuzasidan rasmiy surishtiruv oʻtkazishini maʼlum qildi.